13 listopada 2014

DRIVER Z ZA POŁUDNIOWEJ GRANICY - ROZMOWA Z LIBOREM TOMECEK

W pucharze Master of Champions Cup pojawia się coraz więcej zawodników spoza naszego kraju. Ostatnio w Petter Solberg 2003 Rally jeden z nich zajął wysokie siódme miejsce w klasyfikacji generalnej i wygrał rajd w klasie A8. Mowa tutaj o obywatelu Czech - Liborze Tomecku. Po rajdzie przeprowadziliśmy z nim krótką rozmowę, aby przybliżyć Wam jego osobę. Zapraszamy do lektury.1. Jesteś zawodnikiem spoza naszego kraju, startujesz od pewnego czasu w pucharze Master od Champions Cup. Przybliż nam swoją osobę, co robisz poza RBR, od jak dawna jeździsz za sterami wirtualnej rajdówki i jak zaczęła się Twoja przygoda z rajdami?

Pierwszy raz na prawdziwy rajd pojechałem w 1980 roku od tamtej pory jestem zagorzałym ich fanem. Aktualnie w realu jeżdżę motocyklem Yamaha Wildstar XV 1600. W Richard Burns Rally Jeżdżę od 2008roku.

2. Skąd dowiedziałeś się o naszych rozgrywkach i co zachęciło Cię do wzięcia w nich udziału?

Rozgrywki znalazłem na pluginie RBR Czech i postanowiłem w nich wystartować.

3. Jak oceniasz poziom rywalizacji?

Rzeczywiście mogę powiedzieć że jest tutaj bardzo wielu szybkich i dobrych zawodników.

4. Kto jest Twoim największym rywalem i jaki masz cel na końcówkę sezonu?

Moim największym rywalem w MOCC jest Snajper i oczywiście inni zawodnicy z klasy A8.

5. W RBR jedzisz indywidualnie, czy jesteś członkiem jakiegoś zespołu?

Prowadzę wirtualny zespół IF Motorsport, którego jestem menadżerem. Jeździmy praktycznie w większości pucharów organizowanych na RBR CZECH

6. Opublikowaliśmy już kalendarz na 2015 rok. Jak Ci się podoba ten rozkład? Pojawisz się na starcie?

Nie, nie widziałem jeszcze kalendarza. Na pewno jednak będę pojawiał się na trasie do końca tego roku i wystartuję oczywiście również w przyszłym.

7. W MOCC startujesz od 4 rund i w tej chwili zajmujesz 4 miejsce w klasie A8. Myślisz, że w przyszłym roku powalczysz o zwycięstwo w A8?

W tym roku włączyłem się do walki od 9 rundy, dlatego też ciężko mówić o dobrej pozycji na koniec sezonu. W przyszłym roku wystartuję na pewno od pierwszej rundy i będę walczył o jak najwyższą lokatę na koniec sezonu.

8. Jak rozwija się RBR w Twoim kraju. Organizowane są tam jakieś regularne rozgrywki, puchary. Co byś polecił polskim zawodnikom?

Tak jak najbardziej. Największym pucharem u nas jest Team Rally. Myślę że są to najbardziej prestiżowe zawody w Czechach. Mój team wygrywał już te rozgrywki dwukrotnie. Które rozgrywki mogę polecić? Na prawdę ciężko powiedzieć. Każdy dla siebie coś na pewno wybierze.

9. Jesteś z Czech, tam jest umiejscowiony nasz serwer i cały plugin. Czy słyszałeś może jak będzie rozwijał się w dalszym ciągu RBR Czech? Kiedy pojawią się nowsze rajdówki?

W tej chwili na pluginie zaczyna się sporo dziać, pojawiają się nowe trasy. Był taki czas kiedy nie działo się nic nowego. Nie słyszałem nic o tym kiedy mogą pojawić się nowe rajdówki.

10. Wspomniałeś że startujesz w Czechach w Team Rally. W jakich innych zawodach można Cię jeszcze tam zobaczyć i jakie osiągasz tam wyniki?

Jeżdżę w wielu rozgrywkach. Pojawiam się również w zawodach ukraińskich i rosyjskich i oczywiście w różnych czeskich takich jak Sprint Cup, Old Cup, Skoda Cup

11. Komu kibicujesz w realnych rajdach? Czy znasz jakichś zawodników z Polski?

Moimi ikonami są Colin Mcrae i Richard Burns. Oczywiście również czescy zawodnicy tacy jak Jan Kopecky i Martin Prokop. Polskich zawodników oczywiście znam wielu. Janusz Kulig, Leszek Kuzaj, Tomasz Kuchar, Michał Sołowow, Grzegorz Grzyb, Kajetan Kajetanowicz i wielu, wielu innych.

12. Co chciałbyś powiedzieć polskim zawodnikom startującym w MOCC?

Wszystkim życzę powodzenia na oesach i w prawdziwym życiu!

13. Libor dziękujemy Ci za rozmowę i życzymy powodzenia na trasach RBR.

Dziękuję za rozmowę i życzę Wam powodzenia.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz