JAK ZACZĄĆ ?

W związku z tym, że coraz więcej osób pragnie włączyć się w nasze rozgrywki, a nie za bardzo wiedzą jak to zrobić, postaramy się w prosty sposób wytłumaczyć jak należy dołączyć do rozgrywek on-line i wziąć udział w pucharze Master of Champions Cup.

Oczywiście pierwszym krokiem jest instalacja oryginalnej  gry  Richard Burns Rally. Najlepiej na dysku innym niż C, ponieważ instalacja na dysku C może powodować błędy w grze. Oczywiście należy posiadać konto na RBR CZECH. Zakładamy więc je pod adresem: http://rbr.onlineracing.cz/?setlng=eng.

Kiedy mamy już zainstalowanego "Rysia" kolejny krok to RBR Lamer Pack, który znajdziecie na http://e-rajdy.pl/download/rbr_support/rbr%20lamer%20pack%201.2.rar W Lamer Packu znajduje się instrukcja jego instalacji. Zamieściliśmy ją również poniżej.

RBR Lamer Pack pozwoli Ci na szybkie i bezproblemowe dołączenie do wirtualnych rozgrywek on-line w Richard Burns Rally za pośrednictwem Pluginu Wally'ego. Jest to rozwiązanie dla graczy początkujących i tych, którzy mają problemy z instalacją samochodów, odpowiednich fizyk, specyfikacji i innych dodatków. Wiadomo, że wiele osób miało z tym problemy, a niektórych nawet przerastało. Teraz dzięki Lamer Packowi wszystko się zmieniło i jest banalnie proste. Cały zestaw może pracować także offline. Jeśli nie masz zamiaru grać on-line możesz pominąć punkt 3 instrukcji, czyli instalację Pluginu Wallyego. Jednak pamiętaj, że plugin posiada tryb SHAKEDOWN (Testy) z wieloma ciekawymi opcjami do gry offline. Co zawiera Pack? -Oficjalne Patche SCI Games (1.01 i 1.02) 

-Plugin Wally'ego 
-Fizyki samochodów zgodne z Pluginem Wallyego 
-Pliki konfiguracyjne dla nowych samochodów (cars.ini, z.dll i inne) 
-Plik konfiguracji gry z wpisem poprawiającym błąd uszczelki pod głowicą (Head Gasket) 
-Zestaw 8 samochodów w specyfikacjach RBR Czech: 

WRC: Subaru Impreza WRC 06 (slot 7) 
WRC: Citroen C4 WRC (slot 0) 
S2000: Peugeot 207 S2000 (slot 4) 
N4: Subaru Impreza N12 (slot 5) 
N4: Mitsubishi Lancer EVO 9 (slot 3) 
S1600: Renault Clio S1600 (slot 2) 
S1600: Fiat Punto S1600 (slot 1) 
A5: Peugeot 106 Rallye (slot 6) 

Opis instalacji :


BACKUP: Przed instalacją należy zrobić kopię zapasową 2 plików: 


.../Richard Burns Rally/Cars/cars.ini 

.../Richard Burns Rally/physics.rbz Na świeżą (czystą) kopię Richard Burns Rally należy zainstalować do katalogu 

głównego gry w kolejności: 


1. Oficjalny Patch 1.01 - plik Richard Burns Rally 1.01 Patch.exe 

2. Oficjalny Patch 1.02 - plik Richard Burns Rally 1.02 Patch.exe 

3. Plugin Wallyego - plik RBRTM087DInst.exe 

5. Instalator samochodów, fizyk i dodatków - plik RBR Lamer Pack 1.0 install.exe 

6. Uruchomić ponownie komputer. 

7. Ustawić grafikę i dźwięk poprzez plik RBR Startup.exe w katalogu głównym gry oraz skonfigurować opcje w grze, a także dokładnie ustawić opcje pluginu. 

(Jeśli chcesz zainstalować tylko pakiet samochodów i konfiguracji do działającej już na pluginie instalacji gry usuń z katalogu Cars wszystkie foldery poza domyślnymi i uruchom instalator) 

Po włączeniu gry, w miejscach poprzednich samochodów mamy zainstalowane nowe. Niestety RBR posiada tylko 8 slotów na auta i w jednej chwili nie może być ich więcej. Aby przywrócić oryginalne samochody, które również działają na pluginie należy przywrócić z kopii zapasowej pliki cars.ini oraz physics.rbz. Po instalacji nie zmieniają się splashe czyli screeny i opisy modeli samochodów w menu, jednak samochody są podmienione. Numery poszczególnych slotów podane są powyżej. 

UWAGA! Opis instalacji i aktualizacji znajduje się w dokumentacji moda !!! 


TRASY 


Kolejny krok to instalacja dodatkowych tras do RBR-a wszystkie trasy obsługiwane przez plugin znajdują się na http://rbr.onlineracing.cz/index.php?act=download&cat=19


Instalacja: 


Wszystkie trasy posiadają zautomatyzowane instalatory, jeśli instalator nie wykrywa automatycznie ścieżki do instalacji twojej gry należy podać ją ręcznie. Trasy instalujemy zawsze do katalogu głównego RBR.

W tej chwili na pluginie znajduje się 138 tras z których organizatorzy Master of Champions Cup wybierają te, które będą używane do danej rundy pucharu.


AUTA


Instalacja aut :
Samochód Citroen C4 WRC zastąpi Citroena Xsarę w grze. Zalecamy przeczytać wszystko.


1. Wklejamy pobrany folder z modelem do folderu  "cars". 


2. Następnie otwieramy plik cars.ini, tam zobaczymy to :

[Car00]


FileName = "Cars\xsara\xsara.sgc"
IniFile = "Cars\xsara\xsara.ini"
ShaderFile = "Cars\xsara\xsara_shaders.ini"
ShaderSettings = "Cars\xsara\xsara_shader_settings"
TexturePath = "Cars\xsara\Textures\"

3. Zamieniamy na to :


[Car00]
      FileName = "Cars\C4_08\C4_08.sgc"
      IniFile = "Cars\C4_08\C4_08.ini"
ShaderFile = "Cars\C4_08\C4_08_shaders.ini"
ShaderSettings = "Cars\C4_08\C4_08_shader_settings"
TexturePath = "Cars\C4_08\Textures\"

4.Teraz żeby zainstalować fizykę wklejamy plik samochodu "physics" który zawiera fizykę auta to     physics.rbz 


Plik physics.rbz można otworzyć za pomocą programu Total Comander lub WinRAR. Po jego otwarciu zamieniamy  fizyki aut czyli fizyka C4 zastępuje xsarę. 

!!! Zawsze podmieniamy ten sam samochód w cars.ini i physics.rbz. !!!

Kiedy mamy zainstalowane już trasy, które chcemy i wymarzony samochód, pozostaje nam zgłoszenie się do rozgrywek. Wypełniamy formularz zgłoszenia, który znajduje się na stonie głównej Master of Champions Cup. Sprawdzamy kalendarz, itinerer (czyli harmonogram danego rajdu), trenujemy i starujemy w rajdzie.

Aby wejść do rajdu należy w menu gry wybrać opcję  następnie plugins -> turnament plugin -> Turnieje online -> wpisujemy swój login i hasło z (które wcześniej ustaliliśmy sobie przy zakładaniu konta na RBR Czech) i otwiera nam się lista dostępnych rajdów. Znajdujemy Master of Champions Cup i zaczynamy! Aby rozpocząć rajd należy wcześniej zgłosić się do rajdu za pomocą funkcji ENROLL na stronie rbr.onlineracing.cz

Powodzenia


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz